The Mentalist Konusu

“Severek izlediğiniz yabancı dizi var mı?” deseler, sanırım tereddütsüz söyleyeceklerim arasında The Mentalist dizisi de vardır. Bir tür polisiye dizisi olan Mentalist’in başrollerinde Simon Baker’in canlandırdığı Patrick Jane karakteri bulunuyor. Bunun yanı sıra diğer başrol oyuncuları ise: Robin Tunney, Tim Kang, Owain Yeoman, Amanda Righetti şeklinde sıralanabilir.

the-mentalist-2013

Patrick Jane, dizide her bölümde konu alınan cinayet veya ölümlerle ilgili insanların zihinlerini okumakla, giyimlerinden, hareketlerinden düşündüklerini çıkartmakla meşgul birisidir. Çok iyi bir yeteneğe sahip olduğu gibi kendini çokta özendiren bir karakteri bulunuyor. Şahsen diziyi izlerken böyle özelliklere sahip olabilme gibi bir arzum olmuyor değil… The Mentalist konusundan genel olarak bahsedecek olursak; Jane, TV’lerde çeşitli şovlara çıkmakla meşgul bir adamdır. İnsanların zihinlerini okuma vb. şovlar yapan biridir. Ancak bir gün iş dönüşü eve gittiğinde Red John adında veya lakabında birinin, karısı ve kızını öldürdüğünü duvarda ki gülücük işaretinden anlar.

the-mentalist-afisleri-2013

Bunu gören Jane’in bu sahneden sonra ki hayatı bambaşka olmaya başlar ve Bir CBI’ye girerek, hem Kaliforniya Araştırma Bürosunda ki ekibe yardımcı olur hem de kendi adamını aramakla meşguldür. Gizemli birbirinden farklı cinayetleri çözebilme yeteneği olan Jane, birçok cinayette ekibe büyük destek çıkar. Ama Jane’ın hayatında karısı ve kızı öldükten sonra tek bir amacı vardır: Red John’ı bulmak ve intikamını almaktır.

Ancak bilinmelidir ki, Red John büyük bir katildir ve Patrick Jane için büyük planlar hazırlamaktadır. Jane, bilinmeyen birçok planlara girecek ve istemeyen sonuçlarla karşılaşabilecektir.

Dizi, IMDB Puan sıralamasında 7.9 puanını kazanmıştır. Ayrıca Türkiye’nin en büyük yabancı dizi platformu olan DiziMag’te ise 18. sırada popülerliğini korumaktadır. Şuanda yeni başlayacaklara çok güzel bir haber verebilirim: Dizi eski bir dizi ve şuanda yaklaşık 6 sezon hali hazırda birçok yerden online izleyebilir ya da indirebilirsiniz. Çok keyifli bir dizi olduğunu ve her bölümde ayrı bir tutku ve heyecanla izlendiğini de belirtmeden geçemeyeceğim.

the-mentalist-patrick-jane

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın