Tuhaf Taksi – Kanal D

Tuhaf Taksi, dün ekranlarda olan ve bir o kadar beğenimi alan bir dizidir. Hem güldüren hem de genel kültürümüzü arttırma konusunda çabaları olan bir yarışma gibi geldi bana. Çünkü genel kültür yarışması olan bir program, Tuhaf Taksi.

Tuhaf Taksi programında taksicilik yapanı bir yerlerden tanıyoruz. Bakalım bulabilecek misiniz? Biliyorum, biliyorum. Buldunuz! Tebrikler. Evet, kendisi Kuzey Güney dizisinde ki Taksici Yunus. Abdurrahman Yunusoğlu.

Yarışma formatı hem ilginç hem de bir o kadar hoş… Yarışma, toplamda 60 dakika ekranlara geliyor. Yarışmada Yunus, taksiye almış olduğu müşterilerine bazı genel kültür soruları soruyor. Bu soruların tamamını bilen yarışmacı karşılığında hem gideceği yere taksiyle bırakılıyor hem de 5000 TL ödül kazanıyor!

Ayrıca yarışmacıların joker hakkı olduğunu fark ettim. Yarışmadayken, eğer ki sorulan soruyu bilemediğiniz durumlarda joker hakkınız olan çevrede ki insanlara sorma hakkını kullanabiliyorsunuz. Ancak taksiden inemezsiniz, kafanızı camdan uzatarak, soru sorarak yardım alabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın