Tumblr Kurucusu Kimdir?

Tumblr’ın sahibi kimdir? Tumblr’ın kurucusu kimdir? Tumblr kurucusu biyografisi gibi sorular bu aralar sıkça gündemde sorulan sorulardır. Bizlerde bunun üzerine sizler için özel bir yazı hazırladık ve Tumblr kurucusu David Karp hakkında biyografi bilgisi sunmak istiyoruz.

Tumblr Kurucusu Kimdir?

Tumblr Kurucusu Kimdir?

Yahoo tarafından satın alınan Tumblr, 1.1 milyar dolara satılmıştır. David Karp, internet dünyası içerisinde ‘milyonerler’ arasına ismini siteyi Yahoo’ya satarak yazdırmıştır. Kendisi 26 yaşında bir genç girişimcidir.

11 yaşlarında kendi başına uğraştığı bilgisayar – internet birlikteliğiyle beraber kod yazmayı öğrenen ve bununla beraber  HTML’i tek başına öğrenerek yazmaya başlayan David Karp, daha sonrasında ise iş kurma planları sayesinde bu günlere gelmiştir.

Tumblr Kurucusu Kimdir?

Tumblr Kurucusu Kimdir?

David Karp, 2006 yıllarında liseyi ailesinin onayıyla terk ediyor ve iş yaşamına başlıyor… Hal böyle olunca da ilk olarak 2006 yıllarında UrbanBaby.com adlı bir web sitede teknik danışman olmuştur. Gelen ileri ortalama birkaç gün içerisinde bitirilmesi gibi bir süresi varken, David Karp bu işleri yaklaşık birkaç saat içerisinde tamamlıyor. Hal böyle olunca herkesin dikkati Karp’ın üzerine oluyor ve daha sonrasında departmanı Ürün bölümü oluyor. Ayrıca bu şirkette hisse aldığına dair de bilgiler vardır.

17 yaşlarına kadar UrbanBaby.com’da çalışmıştır. Daha sonrasında Japonya’ya yolculuk eden Karp, burada yazılım alanında kendini geliştirmeye bırakmıştır. 5 aylık bir süreç boyunca Tokyo’da bulunmuş ve New York’a döndüğünde, Davidville adında Danışmanlık Şirketini kurmuştur.

Davidville’nin bir ürünü de Tumblr olur…

Girişimci birisi olan Karp, ardından 3 farklı yerden yatırım almıştır. Bununla beraber ilerleyen ve büyüyen bir sitesi olduğunu fark edildikten sonra Yahoo tarafından teklif ediliyor ve belirtilen tutarda satışa sunuluyor. Kendisini tebrik ederiz. İlerleyen dönemlerde de başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın