Tünel’de ki Shake Shack Fast Food Fiyat ve Lezzeti İyi mi?

Türkiye’de Fast-Food denilince akla gelebilecek en büyük devlerden birisi Burger King, bir diğeri ise MC Donald’s olarak bilinir ve söylenir… Son yıllarda ise Fast Food dünyasında büyük gelişmeler yaşanırken, değişik lezzetlere sahip dükkanlar açılıyor, hamburger sektöründe bambaşka lezzetler denenerek, farklı menülerde, farklı stillerde hizmetler sunuluyor… Bunlardan birisi de Shake Shack.

Tünel'de ki Shake Shack Fast Food Fiyat ve Lezzeti İyi mi?

Tünel’de ki Shake Shack Fast Food Fiyat ve Lezzeti İyi mi?

Geçtiğimiz aylarda gittiğim bu yer hakkında, Kucukeniste.com okurlarına tüyolar vermek, çeşitli bilgileri sunmak istiyorum. Öncelikle bu yeri ilk olarak İstinye Park’ta görmüştüm. Girişte sizleri karşılayan bir personel, elinde ki menülerden birisini sizlere sunmakta ve sizlerde bu menüden dilediğiniz lezzetleri seçmektesiniz. Ancak fiyatların o an ki durumuma bağlı olarak pahalı geldiğini görünce, menüyü bırakıp çıkmıştım.

Ardından birkaç hafta sonra Tünel’de bulunan Shake Shack Fast Food yerine uğradım ve lezzeti denemek istedim. Lezzeti denedim de… Öncelikle ilgi gösteren, güler yüzle karşılayan personeller, sizleri memnun bırakıyor. Ancak menülere baktığınızda, aslında her şeyin tek olduğunu, menüyü kendinizin oluşturduğunu fark edeceksiniz. Hamburgerinden kolasına, patatesine kadar her bir şeyi kendiniz özel olarak istiyor ve menünüzü oluşturuyorsunuz. Her ne kadar Shake Shack‘ten istediğinizi yeseniz de, bu istekleriniz doğrultusunda bu fast food zinciri de cebinizi yemektedir…

Lezzetlere baktığımda, hamburgerin öncelikle küçük olması hayal kırıklığına uğrattı denilebilir. Lezzeti çok büyütülecek derecede olmasa da yenilebilir ancak fiyatından dolayı her zaman değil! Patatesinin kesiminin kıvır kıvır olması, görünüm olarak hoş duruyor. Ayriyeten tadında ki farklılığı da yaratan o etken yumuşaklığı olsa gerek diye düşünüyorum.

Denemek amacıyla gidilebilir yer midir? Evet, gidilebilir yerdir. Ancak her zaman gidebileceğim bir yer değildir. Ortalama 10-15 TL arasında Burger King’te bulunan Whopper Menü, 25 TL ödenen Shack Shake’de ki standart bir menüden daha doyurucu olmasından dolayı, Fast Food olarak Burger King önerimdir.

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın