Tül Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Tül perdelerin temizliğiyle ilgili ev hanımlarının ne kadar sıkıntılar çektiğini çok iyi biliyoruz. Hal böyle olunca tül perdelerin temizliğiyle ilgili de sizlere basit uygulamalar doğrultusunda sararmış tül perdeler nasıl temizlenir diye doğru yolu gösteren harika makale – pratik bilgi içeren bir yazı hazırladık.

Tür Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Tür Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Tüllerin beyazlamaması, sararması gibi sorunlarınızdan kurtulmak için öncelikle tül perdelerinizin temizliğinin nasıl yapılacağıyla ilgili bilgi vermek istiyoruz. Eğer ki tül perdelerinizin temizliğini yaparak eski beyazlığına tekrar kavuşmasını istiyorsanız, öncelikle deterjanlı suya geceden tül perdelerinizi bekleterek sonrasında yıkama uygulamasına geçerseniz, bembeyaz tül perdelerinize kavuşabilirsiniz.

Tül perdelerin kırışmaması, kırışık durmaması için her zaman soğuk suda yıkanması gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü sıcak su, tülleri biraz daha kırıştıracak olup sizlerin ekstra bir de ütü zahmetine girmenize neden olacaktır.
Bu 2 farklı yöntem ile beraber hem ütü derdinden kurtulabilir, tül perdelere ütü yapmamış olursunuz hem de temizliği kolaylıkla yapmayı başarmış olursunuz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın