Turkiye.gov.tr Şifresi Nasıl Alınır – Turkiye.gov.tr Şifresi Nereden Alınır?

Turkiye.gov.tr, Biliyorsunuz ki birçok işlemleri internetten yapılması açısından açılan bir web sitedir. Bu web site üzerinden birçok işlemler yapılabiliyor, gerekli devletle alakalı yapılması gereken her türlü işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Bundan böyle KYK burs ya da KYK kredi kazanan öğrenciler de Turkiye.gov.tr adresini kullanacaklar. Ancak kullanılması istenilen bu adres için öncelikle devlet sizlerden T.C. kimlik no ile beraber şifre istiyor. Peki ya Turkiye.gov.tr şifresi nasıl alınır? Turkiye.gov.tr şifresi nereden alınmalıdır? gibi sorular bizlere geldi. Bizlerde bu konuyu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Turkiye.gov.tr Şifresi Nasıl Alınır - Turkiye.gov.tr Şifresi Nereden Alınır?

Turkiye.gov.tr Şifresi Nasıl Alınır – Turkiye.gov.tr Şifresi Nereden Alınır?

Öncelikle en yakın PTT şubesinden Turkiye.gov.tr için şifre alımınızı sağlayabilirsiniz. Yaşınız 18 ise, sizin yerinize herhangi bir kimse hiç bir şekilde sizin nüfus cüzdanınızı gösterse dahi alamaz. Bu nedenle sadece kimliğinizle beraber siz kendi şifrenizi alabilirsiniz.

PTT şubelerinin bazılarında bu işlemi yapamayabiliyorsunuz. Bu doğrultu da bazı PTT şubeleri ise sizleri “Merkez PTT”ye yönlendirmektedirler. En yakın PTT Merkez binasına giderek de bu Turkiye.gov.tr şifresini alabilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , ,

“Turkiye.gov.tr Şifresi Nasıl Alınır – Turkiye.gov.tr Şifresi Nereden Alınır?” için 4 cevap

 1. vifak rehber diyor ki:

  e devlet çok güzel bir yöntem

 2. ticaret sanayi rehberi diyor ki:

  paylaşılan bilgi için teşekkür ederim

 3. oyunself diyor ki:

  daha yakın zamanda istanbul öğrenci kartı almam lazım oldu bunun içinde öğrenci belgesi gerekliydi bende e devlet üzerinden indirdim. ve artık öğrenci istanbul kartım oldu. verilen bilgi içinde teşekkürler.

 4. naserious diyor ki:

  Teşekkür ederim güzel bir yazı olmuş

Bir Cevap Yazın