Türkiye’de burs veren vakıflar – iş adamları

Üniversiteli bireylerin okulları başlayınca bir yandan da burs aramaya başlanıyor demektir. Hele hele farklı bir şehirde aileden uzakta yaşamak gerekiyor ise, bu gerçekten maddi alamda zor oluyor. Hal böyle olunca aile desteği dışında bir de burs – kredi gibi çeşitlilikte destek gerekli oluyor.  İşte sizlere Türkiye’de burs veren vakıf ve iş adamları listesi:

türkiye'de burs veren kurumlar

türkiye’de burs veren kurumlar

  1. KYK Burs – kredi: Direkt olarak başvuru yaptığınız devletin kanalıdır. Kredi ya da burs çıkabilir, bunun için adresiniz http://www.kyk.gov.tr/ olmalıdır. Buradan başvuru yapmanız yeterlidir, yaklaşık 330 TL kredi alırsınız.
  2. Türk Eğitim Vakfı (TEV): TEV olarak kısaltılır ve Toplamda Ekim ile Haziran ayları olarak 9 ay boyunca burs verir. Üniversite okuyan gençler dahil olmak üzere; yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilerde bu burstan faydalanır. Burs miktarı olarak 400 TL civarında burs alırsınız ve 9 ay geçerlidir.
  3. TÜBİTAK Öğrenci Bursu: Kendi başarı kriterleri olan bir kurumdur. Eğer ki onların kriterlerine uygunsanız, ortalama aylık 750 TL’den 2000 TL’ye kadar burs alma şansına dahil olabilirsiniz. 1 eylül 2015 – 15 ekim 2015 tarihleri arasında burs başvuruları için tıklayın
  4. Vakıflar Müdürlüğü Bursu: Kısacası VGM olarak belirtilir ve günümüzde uygun gördüğü öğrencilere verdiği burs tutarı 200 TL’dir. İhtiyacı daha fazla görülen öğrencilere ise 1000 TL’lik bir kerelik burs verir.

İş Adamları ve Holding sahibi kişiler de burs vermektedir. Bu kişiler şöyledir:

  • Vehbi Koç
  • Hac Ömer Sabancı
  • Hüsnü M. Özyeğin gibi kişilerdir.

Son olarak sitemizde geçen yıl burslar hakkında yazılar yayınlamıştık. Hem KYK bursları hem de çeşitli burs bilgisi için siz de sitemizde çıkan arama sonuçlarını kontrol edebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın