Twitter Takipçi Sayısı Arttırma Yolları 2014

Twitter, artık Dünyada sayılı sosyal ağlardan birisi olmayı başarmış olan, hem eğlenceli hem de keyifli zaman geçirebileceğimiz web sitelerden birisidir. Geniş bir sosyalliği bulunan Twitter içerisinde açtığınız bir hesabınızın 0 takipçisi olduğunda ve çevrenizde ki arkadaşlarınızın, dostlarınızın 100’lerce takipçisi olduğunda üzülüyorsunuzdur… Böyle bir durumdan kurtulmak, hızlı takipçi sayısı arttırmak için çeşitli yollar izlemek ister misiniz?

Twitter Takipçi Sayısı Arttırma Yolları 2014

Twitter Takipçi Sayısı Arttırma Yolları 2014

Sizlerle bugün Twitter üzerinden normal yollarla Takipçi sayısı arttırma yöntemlerini inceleyeceğiz. Twitter ile beraber 2014 takipçi sayısı arttırma yollarını sunacağız.

1. Eğlenceli içerikler ve tweetler paylaşın.

Birçok insanın Twitter’da zaman geçirme nedenidir, eğlenceli tweetler… Bu nedenle her zaman eğlence dolu, komik yazılar içeren ve tabi ki ‘özgün’ tweetler gönderin. Bu sayede sizleri takip edecek olan kişiler sizleri yazdıklarınızla bulacaklarından emin olabilirsiniz.

2. Takip ettiğiniz kişilere göndermeler yapın.

İlk başlarda her ne kadar sizlere ‘Boş’ gelse de, takip ettiğiniz ünlü ya da ünsüz hiç fark etmeksizin, herkese çeşitli göndermelerde bulunmanız önemlidir. Takip ettiğiniz kişilerle ne kadar diyalog içerisinde olur, sosyal olursanız, Sosyal ağ dediğimiz Twitter’da o kadar aktif olur ve bu sayede o kadar çok takipçi kazanırsınız!

3. Hashtag kullanmaya özen gösterin.

Türkiye gündemiyle ilgili çeşitli Hashtag’ler mevcuttur. Bu Hashtag’lerle devamlı iç içe olmaya çalışın. Komik paylaşımlarda bulunabileceğiniz, komik olduğunu düşündüğünüz tweetleri hashtag’lerle beraber gönderirseniz, bu Hashtag’leri takip eden birçok hesaba ulaşabilir ve onların sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

4. Takip edilmeye değer şeyler paylaşın.

İnsanlar sizleri neden takip etmelidir? Bu sorunun cevabını düşünerek yola çıkın ve Twitter hesabınızda buna önem vererek etkileşiminizi göstermeye özen verin. Bu sayede sizleri takip etmesini istediğiniz kişilerin doğru şekilde size ulaştıktan sonra takip etmemesi için hiç bir neden kalmayacağından emin olabilirsiniz.

5. Takipçilerinizi ihmal etmeyin.

Takipçiler, her zaman istediğiniz etkileşimlerdir. Bu nedenle onlarla her zaman iç içe olmayı başarmalısınız. Onlarla konuşun. Sizlere karşılık veren, yazdıklarınıza bir şeyler yazan takipçileriniz için sizlerde cevap vermeyi ihmal etmeyin.

Etiketler: , , ,

“Twitter Takipçi Sayısı Arttırma Yolları 2014” için bir cevap

  1. Derya diyor ki:

    Çok güzel bir makale bende twitter takipci arıyordum :))

Bir Cevap Yazın