Twitter’da Çoklu Fotoğraf Ekleme Yöntemi

Yepyeni bir yenilik getiren Twitter, yakın zaman önce Tweet gönderen kullanıcıların birkaç tane fotoğrafı bir tweete sığdırarak ekleme özelliğini getirdi. Bunu başarmak için telefonunuzun akıllı telefon kategorisinde olması gerektiği gibi ya web uygulamalarında, Android ve iOS tabanlı işletim sistemlerinde kullanılabilir hale getirdi. Sizlere bugün Twitter kullanıcısıysanız eğer, Çoklu olarak fotoğraf ekleme yönteminin nasıl olduğu ile ilgili dolu dolu bir bilgi vermek istiyoruz.

Twitter'da Çoklu Fotoğraf Ekleme Yöntemi

Twitter’da Çoklu Fotoğraf Ekleme Yöntemi

Twitter, Instagram desteğini bildiğiniz üzere kaldırdı. Tweetlerden kaldırdığı Instagram desteği sonrasında görsellerle ilgili olarak bir şeyler yapması gerektiğinin farkına vardı. Ve yeni bir güncelleme ile Vine iş birliği kurarak, Vine ile ortaklığı gerçekleştirmişti. Ardından neler yaptı derseniz; Bildiğiniz üzere şuanda yeni bir tasarım güncellemesi geldi. Şuanda Twitter kullanıcılarının profillerine baktığımızda Profil biraz daha görselli oldu ve sanki biraz daha Facebook benzeri bir tasarım ortaya çıktı gibi… Hal böyle olunca da birçok yorumlar, artık Facebook gibi sosyal medya da başarılı olmak isteyen bir Twitter’ın oluştuğuyla ilgili oluşmaya başladı.

Ardından fotoğraflarda çeşitli özellikler getirildi. Bunlardan en iyisi ise Çoklu fotoğraf ekleme özelliği oldu. Bu sayede sizlerde bir tweet üzerinden birkaç tane fotoğrafı birlikte ekleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanmayı nasıl başaracağınız ile ilgili bu yazımızın devamını aşağıda takip ederek bulabilirsiniz.

iOS kullananlar için şöyle anlatalım;

Tweet atma penceresini açtıktan sonra tweet kısmının alt tarafında fotoğraflarınızı görüntüleyeceksiniz. Bu fotoğraflarınızdan birden fazla seçim yaparak ekleme imkanınız bulunuyor ve bunu başarabiliyorsunuz. Bu şekilde ikişerli üçerli şekilde fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

Twitter’da tek bir tweet içerisinde toplamda ekleyebileceğiniz fotoğraf sayısı 4’tür. Tabi ki bu sayı şuan için geçerli olan, kabul edilen bir sayıdır. İlerleyen zamanlarda tahmin ediyoruz ki bu sayıyı arttırmak için de özel bir çalışma getirecektir, Twitter.

Android ve diğer telefonlarda ki web uygulamalarında da tahmin ediyoruz ki aynı şekilde bir uygulama bulunuyor ve bu şekilde fotoğraflar atılıyordur. Toplamda 4 fotoğraf atmanızla birlikte “Kişileri etiketle” gibi bir özellik de getirildi. Bu özellik sayesinde de dilerseniz fotoğrafta ki kişileri etiketleyerek, o kişilerin Twitter profillerine fotoğraf üzerine tıklayarak ulaşmalarını da sağlayabiliyorsunuz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın