Ufak Diyet Sırları

Yaz sezonunu açtık. Bu durum karşısında da ister istemez artık yediklerimize dikkat etmeli, ufak diyet sırlarıyla beraber diyetlerimizi kolaylıkla yapmalıyız. Mesela diyetlerinizde ekmeksiz bir gün geçirmeyin. Çünkü ekmek içerisinde bulunan maya, sinir sistemine iyi gelir. Rahatlamanızı sağlar. Bu da rahat bir şekilde diyet yapmanızda fayda göreceğiniz anlamına gelir.

Diyet Önerileri

Diyet Önerileri

Günlük ya da iki günde bir spor yapamıyorsanız eğer, o halde Dünya Sağlık Örgütü tarafından da önerilen günlük adım sayınız en az 10.000 olmalıdır. Buna göre günlük olarak 10.000 adım atmanızı tavsiye ederiz.

Tarçın, tatlı olarak isteklerinizi karşılayabilecek olan besinlerden birisi olmalıdır. Kan şekerini dengeleme özelliği bulunan tarçın, çay olarak tüketildiği gibi yoğurt içerisinde ya da salata içerisinde de kullanılarak tatlandırılabilir.

Yemek ile susamak arasında vücudun beyne gönderdiği sinyaller benzerdir. Bunun yanı sıra, mide hacminizi doldurmak amacıyla olmak üzere toplamda 2 nedenden dolayı su içmeyi öneriyoruz. Bu sayede az besin tüketir, 1-2 bardak su önceden içerek 100 – 200 kalori daha az alırsınız.

Kiloyu hızlı verebileceğiniz yöntemlerden birisi de yemeklerinizde protein bulundurmanızdır. Genel olarak ana öğünlerde tüketeceğiniz besinlerde protein kaynağı bulunması demek, hızlı şekilde kilo verme durumunuzu gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin sebze tüketirken yanında içecek olarak ayran ya da ayran yerine yoğurt tüketebilirsiniz. Bunlar dışında da cacık yaparak da soğuk günler için yararlı bir şey yapmış olabilirsiniz.

Günlük olarak her zaman egzersiz yapmayı ihmal etmeyin. Eğer egzersiz yapabileceğiniz vaktinizin olmadığını düşünüyorsanız, zaman ayıramıyorsanız o halde elinizden geldiğince fazlaca yürümeye çalışın.

Atıştırmakta önemlidir. Ancak atıştırmak dediğimizde aklımıza şekerli besinler, tatlı – pastalar, çikolatalar gibi besinler gelmesin! Bunlar yerine atıştırmak istediğinizde kuru meyvelerden peynir yoğurda, kuruyemişlerden meyvelere kadar çeşitli birçok besini tercih edebilirsiniz.

Sabah kahvaltısı önemlidir! Çünkü güne sabah kahvaltısı yapmadan başlıyorsanız, günü kaybetmişsiniz demektir. Metabolizmanın hızını arttırmak, bu hızı normal seviyeye çıkartmak istiyorsanız, uyandıktan sonra 1 saat içerisinde normal bir kahvaltı yapılması gerekir.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın