Üniversite Kayıtlarında Gerekli Olan Belgeler 2013 – 2014

25 Temmuz 2013, 2013-ÖSYS sonuçları, Üniversite tercih sonuçları açıklandıktan sonra binlerce öğrencinin üniversite yerleşimiyle beraber öğrencilerin kafalarında takılan bir soru var: Üniversite Kayıtlarında Gerekli Olan Belgeler

Üniversite Kayıtlarında Gerekli Olan Belgeler hakkında aşağıda birkaç bilgi paylaştık. Bunlar kesin olarak yanınızda olması gereken belgelerdir. Ancak bazı üniversiteler, özel isteklerde bulunuyor olabiliyorlar. Bu sebepten ötürü üniversite kayıtlarınızla ilgili gitmeden önce detaylı bilgi almaya çalışmanızda fayda vardır.

Üniversite kayıtları 2 – 9 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bu durum doğrultusunda kayıtlar için gerekli belgeler şunlardır:

Aslında her üniversite kayıt için farklı belgeler talep edebilir ama belli başlı bazı belgeler vardır. Bunları kısaca sıralarsak ;
– Kimlik Fotokopisi
– Vesikalık Fotoğraf (Sayısı üniversiteye göre değişir)
– Lise Diploması gibi belgeler yanınızda garanti olması gereken belgelerdir. Diğer belgelerle ilgili bilgilerin gerçek doğruluğuyla beraber öğrenebileceğiniz tek bir iletişim vardır. O da, kazandığınız üniversitenin insan kaynakları bölümünün telefon numarasıdır. Üniversitenin web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Başarılar.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın