Üniversiteyi 6-7 yılda bitiremeyen kovulacak

Bugün Edirne’de toplu bir açılış töreni içerisinde konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üniversiteli olan öğrenciler için küçük ama  anlamı büyük olan bir konuşma yaptı diyebiliriz. Hem güncel hem de eski üniversiteliler olmak üzere tüm üniversite öğrencilerini ilgilendiren bu durum, üniversite kalma durumuyla ilgilidir.

üniversitede af kalkıyor mu

üniversitede af kalkıyor mu

Erdoğan, “Üniversitelilere sınırsız af diye bir şey tanımıyoruz. Çünkü bu öğrenciler üniversiteleri terör alanına çevirdiler. Hazırlığımızı yapıyoruz, 6 ya da 7 yıl içinde üniversiteyi bitirdin bitirdin; bitiremedin mi güle güle” diye konuştu. Hâl böyle olunca zannediyorum ki piyasada mühendis sayısı biraz daha azalacak, daha az mühendis gelecek gibi duruyor ilk olarak. Çünkü son zamanlarda gerçekten en uzun mezun veren alanlardan birisi de mühendisliktir.

Hem zor hem de gerçekten bitirilmesine pek gayret etmeyip ‘af’ olduğu için uzatan öğrenciler var. Bu nedenle bu gibi öğrenciler bundan böyle ortalama 6 – 7 yıl içinde bitirmesi zorlanılacak ya da 6 – 7 yılı dolduysa kalacaklardır. Sizlerde bu habere kulak asıp kendinizi artık çeki düzen verip artık iş yaşantısına başlayın dostlar…

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın