Uzun Yolda Araç Kullanımı

Bugünün Arefe olmasıyla beraber, İstanbullu vatandaşlar gibi birçok insan uzun yola çıktı. Uzun yolların birçoğunun şuanda yoğunluk seviyesinin yüksek olmasından dolayı uzun yolda araç kullanımına dikkat edilmelidir. Önünüzde ki araç ile olan mesafeye dikkat edilmeli, radar durumlarında ise hız sınırları geçilmemelidir. Bu uyarılar, sizin can güvenliğiniz içindir.

Can güvenliğinizi korumanız dahilinde aracınızda bulunan diğer insanların canından da yine sizler sorumlusunuz. Bu nedenle her ne kadar hızlı gitmek isteseniz de, normal hızda gitmeniz doğrultusunda gideceğiniz yere maksimum 2 saat geç gitmiş olacaksınız. Bu da sizin can güvenliğinizi korumuş bir önlem olmuş olur.

Radar, can güvenliğinizi yine hız kontrolünüzü sağlamak için yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamalardan geçerken sizlerde can güvenliğinizin yanı sıra paranızı düşünüyorsanız, hızlı gitmemeye çalışmalısınız. Radardan geçerken eğer ki normal seviyenin üzerinde ki hızda giderseniz, belli bi’ süre sonra aracınızı bir polis memuru durduracak ve sizlere ceza yazacaktır. Bu nedenle bu konuda da dikkatli olmalısınız.

2013 Ramazan Bayramı Tatili geldiği için insanların birçoğu şuanda yollarda, araç kullanmaktadırlar. Bu nedenle uzun yollarda şuan itibariyle yoğunluk bulunmaktadır. Bu yoğunluk içerisinde sizlerde araçlarınızı kullanırken biraz daha dikkatli ve yavaş sürmenizi tavsiye ediyoruz. Ne kadar çok dikkat ederseniz, o kadar sağlıklı bir şekilde ulaşımı sağlamış olursunuz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın