Vizesiz Yurtdışı Gezi Yapılabilir Ülkeler

Son zamanlarda yurtdışı seyahatlerine gidebilmenin merakı arttıktan sonra sizlere özel bir yazı hazırlamak istedik. Bu yazımız içerisinde sizlere genel olarak yurtdışına vizesiz gidebilmek için hangi ülkelere gidebileceğimiz hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Aşağıda çeşitli ülkelerden bahsedeceğiz… Bahsedeceğimiz bu ülkelerin her birine Türkiye’den çıkarak vizesiz olarak direkt olarak gidebilir, keyifli ve harika bir tatil, gezi yapabilirsiniz.

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde ihtiyacımız olan şeylerden birisi de tatildir. Durum böyle olunca günümüz şartlarında tatile nerelere gidebiliriz diye düşünüyoruz… Bugün sizler yurtdışı tatilleri hakkında bilgiler vereceğiz. Hatta yurtdışı tatillerinizde herhangi bir vize kullanmadan – almadan rahatlıkla gidebileceğiniz bazı ülkelerin hem tarihi yerlerini gezerek tatil yapabilir hem de sahillerine keyifli bir deniz – kum – güneş üçlüsü yaparak tatilin tadını çıkartabilirsiniz.

Vizesiz Yurtdışı Gezi Yapılabilir Ülkeler

Vizesiz Yurtdışı Gezi Yapılabilir Ülkeler

–       Sırbistan

Sırbistan, başkenti Belgrad olmak üzere gidilip gezilebilir harika yerlerden birisidir. Türkiye’ye uzaklığı uçak ile ortalama 2 saat olan Sırbistan’da çok güzel bir hafta sonu tatili yapmanız bile mümkündür. Burada tatil yapabileceğiniz çok güzel gezilebilir, dinlenebileceğiniz harika yerleri bulunmaktadır.

–       Rusya

Başkenti Moskova olan, Saint Petersburg gibi en iyi turistlik şehirlere sahip olan Rusya, gerçekten Türkiye’ye göre baktığımızda ‘burnumuzun dibinde’ denilebilir yerdir. Vodka’dan Matruşkasına kadar önemli ve harika bir yeri vardır, zihinlerimizde… Güneşin batmadığı beyaz gecelere sahip olan harika bir ülkedir, Rusya.

–       Tayland

Uzak Doğu’da bulunan ancak bize göre en yakın ülkelerden birisi de Tayland’dır. Düşük bütçe ayırabileceğiniz yurtdışı seyahatlerinizden birisi olan bu ülke de güzel bir turistik gezi yapabilirsiniz. Turistik bir yer arıyorsanız Bangkok, seks turizminin yaşandığı adres ise Pattaya’dır. Hem gece hayatı hem de balayı gibi durumlar için tercihiniz Phuket olabilir… Ülke ucuz ve gerçekten turistik yerlerin çok olmasıyla tanınmaya başlamıştır.

–       Ukrayna

Dünya’da eğlence denildiğinde akla gelebilecek ülke isimlerinden biri de Ukrayna olmalıdır. Kuzey komşumuz olan Ukrayna, kendi insanlarının sıcak insanlar olmasıyla birlikte gece hayatına düşkün bir yer olmasıyla tanınır ve bilinir. Tarihi değerleri de bulunan bu ülke de gezinti yapabişlirsiniz… Ukrayna, vizesiz gidilebilir ülkeler arasındadır. Buraya gelirseniz Kiev’e gidebilir ya da Odessa, Lviv, Simperefol gibi favori yerleri de ziyaret edebilirsiniz.

–       Tunus

Fas, Mısır gibi Kuzey Afrika’da ki ülkelerden sonra gelen Tunus, Akdenis’e kıyısı olan 5 Afrika ülkelerinden birisidir. Tunus içerisinde bulunuyorsanız, Sahra’da çöllere gidebilir safari yapabilirsiniz. Eğer meraklısıysanız büyük pistleri bulunan Tunus’da golf oynayabilirsiniz.

Tunus’ta hem gece hayatı hem de Casino gibi yerler bulunuyor. Hoşgörülü din yaşamı, zengin mutfakları olması, yerel olan likörleriyle bilinir ve tanınır.

 

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın