WeChat

Bugün Türk televizyonlarında Dünyanın en iyi futbolcusu olan Lionel Messi’nin reklamını gördüm. İçerikte de WeChat adında ki sohbet programının, en iyi sohbet programı olduğuna dair birkaç bilgi veriliyordu. Messi’nin de bu chat programını kullandığını ve tavsiye ettiğine dair yine saniyeler içerisinde mesajlar bildiriyordu, izleyicilerine.

Tamamen tanımadığınız, arkadaş olmak maksadıyla – çevre edinmek için yapılan bir program olarak duruyor, WeChatWeChat ekşi yorumlarına baktığımda da durum böyle duruyor. Programı basit bir şekilde incelemesini yaptık. Güzel, hoş bir program. Hem kız hem de erkek arkadaş bulmanız konusunda yardımcı olabilir. Ancak tek bir sıkıntı var, o da Dünya’da pazarlanmakta olan bu program ilk önce Çin’de yayına girmiş. Bu nedenden dolayı arkadaş istekleri genel olarak aplikasyonu telefonunuza kurduktan sonra Çin’den geliyor.

wechat-sohbet-programi-2

wechat sohbet programı

 

Wechat Nasıl Kullanılır?

Chats : Önceleri açtığınız sohbet panelleri bu alandadır.

Contacts: Hesabınıza eklediğiniz arkadaşlarınızın listesini buradan görebilirsiniz.

Social: Arkadaş bulma konusunda yardımcı olan alandır. Yabancı arkadaşları buradan bulabilirsiniz.

Moments: Bir nevi Facebook Duvarı diyebiliriz. Arkadaşlarınızın güncellediği durumları vs. görebiliyorsunuz.

Add Contacts: Facebook, Telefon ile yeni arkadaş ekleme seçeneğidir.
LOOK AROUND: En önemli özelliğidir. Türkçe karşılığı Etrafına Bak demektir. Çevrenizde ki apartmanlarda, sokakta ki insanlardan birisinin telefonun da WeChat programı olması demek, direkt onunla irtibata geçebilir durumda olmanız demektir.

SHAKE: Türkçe manası “Telefonu Salla, Arkadaşını Bul” anlamına geliyor. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra telefonu 1 kez sallıyorsunuz ve ekrana gelen arkadaşlarınız da Dünyanın öbür ucunda telefonu sallayan kişiler olarak listeleniyor.
DRIFT BOTTLE: Mesaj bırakma alanı diyebiliriz. Siz meydana mesajınızı şişe içerisine koyar gibi bırakıp kaçıyorsunuz. Sizi seçen bir talibiniz varsa, şişede ki mesajı okuyup sizlere yazıyor.

VIDEO CALL : Kameralı konuşma özelliğidir.

Settings: Sizin kendi ayarlarınızdır. Profilden fotoğraf yüklemeye, durum güncellemeden hehangi bir ayar değiştirmeye kadar her şeyi bu seçenekten yapıyorsunuz.

WeChat Apple Store ve WeChat  Android Market üzerinde ücretsiz olarak erişip indirebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın