Whatsapp Mavi Tik Nedir?

Whatsapp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra getirdiği yeni güncellemeler ile beraber, kendini hissettiriyor. Bu son güncelleme ise, çokça konuşulan bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz.

Son dönemlerde konuşulan konu direkt olarak Whatsapp mavi tik işareti olmuş oluyor. Ancak bununla ilgili olarak internet dünyasında çokça yazı olsa da her biri karmaşıklar içerisinde olduğunu da belirtebiliriz. Sizlere bununla alakalı birkaç bilgi vermek istedik.

Whatsapp Mavi Nokta Nedir?

Whatsapp Mavi Nokta Nedir?

Önceleri karşı tarafa ileti gönderdiğimizde, bu ileti birinci tik ile gittiğinde Sunucuya gönderilmiş oluyor ve oradan da bağlantı kurulursa, karşı tarafa gönderilecekti. İki tik olduğunda ise, iletiniz karşı tarafın ekranına ulaştırılmış oluyordu ve sadece okuması gerekiyordu. Bununla beraber kişi iletiyi okumuş olabilir ya da okumamış olabilirdi, her ne kadar sizin iletiyi gönderdiğiniz saat içerisinde Whatsapp’a girse de girmese de… Görüntüleyip cevap vermediğinde genel olarak merak edilen konu; acaba yazdığımı görmüş ya da okumuş mudur?, oluyordu. Artık olmayacak!

Yeni gelen uygulama da mavi olarak iki tik yanacaktır. Bu mavi tikler, karşı tarafın ileti yada iletilerinizin tamamını okuduğunu belirten imgeler olacak karşımıza gelecektir. Bu sayede herhangi bir şekilde kafanızı karıştıracak hiçbir şey olmayacağı gibi en iyi şekilde karşı tarafa gönderilen iletilerinizin okunup okunmadığı hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

 

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın