Whatsapp’ta ki Mavi Tik İşareti Nasıl Kaldırılır?

Whatsapp, geçtiğimiz hafta içerisinde getirdiği okunan mesajlara mavi tik işareti kafalarda bir çok soru işareti de beraberinde getirdi. Bu uygulama biliyorsunuz ki 6 Kasım 2014 tarihinde ayarlandı ve uygulandı. Bu durum karşısında, mesajı gönderen kişinin mesajı okunup cevap verilmediğinde “mavi tik” ile her şey ortaya çıkacaktır. Mavi tik, karşı tarafın mesajı okuduğunu ve eğer ki cevap yoksa, cevap verilmediğinin göstergesi olarak bizim karşımıza çıkacaktır. Bu durumla ilgili yazımızı ise sizlere şurada sunmuştuk. Bugün ise Whatsapp mavi tik işareti kurtulma yöntemi diye de belirtebileceğimiz şekilde yöntem hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Whatsapp’ta ki Mavi Tik İşareti Nasıl Kaldırılır?

Whatsapp’ta ki Mavi Tik İşareti Nasıl Kaldırılır?

Ancak buna bir çözümümüz var ve sizlere bunu sunmak istiyoruz. Çevremde ki arkadaşlarıma durumu da ilettiğimde, aldığım yanıtlar doğrultusunda birçok kişinin de aslında bu yöntemi kullanarak mavi tik sorunundan kurtulduğunu söylediğini belirtebilirim. Birçok kişi, aslında Whatsapp’a mesaj geldiğinde, bu mesajı okumadan önce interneti kapalı tuttuğunu ve daha sonrasında WhatsApp’a girerek, mesajı okuyup ardından da WhatsApp’tan çıkış yapıp interneti tekrar online hale getirdiğini dile getiriyor.

Her ne kadar çok eski ya da amatör bir yöntemmiş gibi gözükse de, aslında bu mavi tik uygulamasından kurtulmak adına yapılabilir uygulama olarak bu işlem bulunuyor. Sizlerde bu uygulama ile en rahat şekilde mesajların okunmamış şekilde okunmasını sağlayabilir ve böylelikle karşı tarafa o iletinin gitmesini engelleyerek cevabınızı istediğiniz zaman verebilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın