Yaz Aylarına Formda Girmenin En Etkili Yolları

 

Herkes gibi sizlerde sıkılaşmak, kışın aldığınız kilolarınızı azaltmak ve formda olarak yaz aylarına giriş yapmak istiyorsunuz. Sağlıklı bir vücut ile ilgili ne olacaksa aynı şekilde olmak ve başarılı olmanın sırrını arıyorsanız, sizlere aşağıda çeşitli birkaç yöntem verdik. Bu yöntemlerle beraber yaz aylarına yakın bu zamanlarda formunuz koruyabilir ve başarılı olarak fazlıklardan da kurtulabilirsiniz.

Yaz Aylarına Formda Girmenin En Etkili Yolları

Yaz Aylarına Formda Girmenin En Etkili Yolları

Sabah kahvaltısı önemli!

Kilo vermenin en büyük yöntemi sabah kahvaltısıdır. Sağlıklı bir şekilde yapılmayan sabah kahvaltıları, maalesef kilo almanıza, dengesiz beslenmenize fayda sağlar. Bu da maalesef kilo vermenizde olumsuz etkili olacağından dolayı sizlerde her zaman sabah kahvaltısına önem vererek başarılı olmayı denemelisiniz. Bunun en büyük nedeni metabolizma diyebiliriz. Uyandıktan sonra metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışması için hemen kahvaltı yapılması önerilir. Ortalama 2 – 2,5 saatlik aralarla küçük öğünlerin tüketilmesi de yardımcı olacaktır sizlere.

Su İçerek Yağ Yakın!

Hiç şaka değil. Fazlaca yağlarınız olduğundan şikayet ediyorsanız eğer günde ortalama 2 – 3 litre su içmek, su tüketmek gerçekten vücutta yağların atılması için büyük bir etkili yöntemdir. Az su içmek ayrıca zararlıdır. Vücutta ödem yapar ve idrar yollarınızı tıkar. Bu da idrara çıkmanızda zorluk çıkartır, sizlere… Kilo vermede de zorlaşma sorunu yaşarsınız. Ayrıca idrar, yoğun ve sarı ise az su içtiğinizi belirtir.

Ara Öğümlere Dikkat!

Ara öğünler ya da ufak kaçamaklar yapabilirsiniz. Ancak bunlar asla fındık, fıstık gibi kuruyemiş türleri, salam – sosis ve sucuk gibi şarküteri ürünler olmamasına dikkat edilmelidir. Kuru pasta, kek, hazır gıdalar v.b. kalorisi ciddi anlamda yüksek oran bu küçük besinler tüketildiğinde kilo vermeniz zorlaşır. Bu nedenle bunlardan uzak durmalısınız. 5 adet fındığın 50 kalori, 100 gram çekirdeğin ise 600 kalori olduğunu biliyor muydunuz? Dikkatli olmalısınız.

Ekmek yememezlik yapmayın!

Birçok diyet yapan bireylere baktığımızda  “ekmek yemeyerek zayıfladım.” yorumunda bulunurlar. Ancak bu pek onaylanmaz. Ekmek yememe gibi bir alışkanlığınız olmamalıdır, ekmek tüketiniz. Çünkü bir ana öğün yanında ekmek tüketilmediğinde bireyin kan şekeri dengelenmeyeceğinden dolayı 1 saatlik bir zaman dilimi sonrasında tekrardan acıkmış olacaktır. Bu da bireyin daha fazla besin tüketerek fazla kalori almasını sağlar. Böylelikle kilo vermek yerine kilo almış olursunuz, bir anda!

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın