Yemek Kokularından Kurtulmak İçin Çözümler

Ev, iş yeri ya da çeşitli diğer yerlerde oluşan istenmeyen kokulardan kurtulmayı ister misiniz? Bu gibi istenmeyen kalıcı kokularınıza savaş açmak adına sizlere çeşitli yöntemler sunacağız. Biliyorsunuz ki evlerde pişirilen birçok yemek kokusunun kalıcılığı aşikar… Hal böyle olunca da evden bir türlü gitmeyen bu kötü koku ya da istenmeyen kokudan kurtulmanın yollarını sizlerle paylaşacağız…

Yemek Kokularından Kurtulmak İçin Çözümler

Yemek Kokularından Kurtulmak İçin Çözümler

Kış aylarında evlerde pişirilen karnabahar, lahana gibi yemeklerde kokular tüm evi neredeyse sarar. Bu durumdan kurtulmak adına tencerenin kapağına sadece bir dilim ekmek koyunuz. Bu, sizin lahananın ya da karnabaharın kokusunun uçup gitmesini sağlayacaktır.

Soğan – sarımsak gibi ellerde kalıcı kokular yaratan bu besinlerin de ellerinizde kokuların kalıcılığını kaldırmak adına isterseniz bu gibi besinleri kesmeden önce limon suyu sürüp ardından doğrama işlemi yaparsanız, kokulardan kurtulabilirsiniz. Aynı şekilde kızartma kokularının da evinize yayılmasını istemiyorsanız, o halde birkaç dal maydanozu yağın içerisine atarsanız kötü yağ kokusu eve sinmeyecektir.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın