YGS PMYO Baraj Puanı 2014

YGS Sınavı yaklaşırken bir yandan merak edilen bölüm puanları bulunurken 2014 yılında PMYO baraj puanları kaç olacağıyla ilgili de çokça akıllara sorular düşüyor… Herkes gibi sizlerde Polislik puanlarıyla ilgili baraj puanını merak ediyor musunuz? Bununla ilgili olarak YGS baraj puanı açıklandı.

YGS PMYO Baraj Puanı 2014

YGS PMYO Baraj Puanı 2014

YGS sınavına girerek 2014 öğretim yılında Polis adayı olacak kişilerin YGS PMYO baraj puanını geçmeleri gerekiyor. ÖSYM tarafından netleştirilerek belirlenen YGS Puan çeşitlerinden herhangi birinden 250.000 puan alan adaylar, PMYO başvurusu yapabilirler.

PMYO başvurusu için kaç puan gerekli diye soruyorsanız eğer 250.000 puanı YGS1,2,3,4,5 puan türlerinden birisinde almanız yeterli gözükmektedir.

ÖSYM tarafından Mart ayı sonunda yapılacak olan YGS sınavından 250.000 puan almayı başaran adaylar, PMYO başvuru hakkı kazanmış olacaklardır.

Ancak unutulmaması gereken konu, bu puan ile sadece ‘başvuru’ yapabileceksiniz. Bu puanı aldıktan sonra polis okuluna gireceğiniz ‘garanti değildir!’

Yeterli puan olan 250.000 puanı aldıktan sonra mülakatlara katılarak testlerde başarılı olursanız, Polis okuluna başarılı şekilde başlayabileceksiniz.

Şehit ve gazi ailelerinin çocukları, YGS sınavında almaları gereken puan 250 puan değil 140 puanı olarak belirlenmiştir.

Etiketler: , , ,

“YGS PMYO Baraj Puanı 2014” için 2 cevap

  1. ilhan diyor ki:

    merhaba . şehit ailelerinden kasıt nedir benim abim şehit bundan ben yararlanabiliyormuyum yardımcı olursanız sevinirim

Bir Cevap Yazın