YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM Başkanı Ali Demir tarafınca YGS olduğu gün, ygs sonuçları açıklanacağı tarih olarak erken tarihe alınacağını ve en kısa zaman içerisinde sonuçların açıklanacağıyla ilgili bir bildiri de bulunmuştu. Şuanda YGS olan öğrenciler, sabırsızlıkla sınavı beklerken, YGS’nin üzerinden şuanda 4 gün geçmiş bulunuyor.

YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Şuanda tahminlere bakarak konuştuğumuzda ygs sonuçlarının açıklanacağı tarih olarak genel de Mart ayının son günü 31 Mart ya da Nisan ayının ilk 1-2-3. günlerinden birinde YGS sonuçları açıklanacak gibi duruyor diyebiliriz. Tabi ki bu belirttiğimiz tarihler, tamamen geçen yıllar göre belirtilen tahminlerdir. Asla gerçek ya da resmi bir açıklaması bulunmuyor.

Eğer ki ilerleyen günlerde YGS sonucunun açıklanacağı tarihle ilgili bir bildirim, bir haber yapılırsa da yine sizlere buradan bilgiler sunup, YGS sonucu açıklandığı tarihle ilgili yine buradan haberimizi, haber bilgimizi sunacağız. İlerleyen günlerde YGS Sonuçları beklense de biliyorsunuz ki geçen yıl, soruların tamamı açıklanıyordu. Öğrencilerin birçoğu da açıklanan sonuçlara göre puanlarını hesaplayabiliyorlardı.

Oysaki bu yıl maalesef YGS’de sorulan tüm sorular dışarıya paylaşılmamıştır. Bu nedenle de sonuçlar hesaplanıncaya kadar kimse kaç puan aldığını kestiremiyor…

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın