Yurtkur Burs Çıktı Ne Yapmalıyım – Yurtkur Kredi Çıktı Ne Yapmalıyım?

Yurtkur burs çıktı ne yapacağım? Kyk bursu nasıl alacağım? Yurtkur kredi çıkmış. Şimdi ne olacak? Kyk kredi almak istiyorsam ne yapacağım, Kyk kredi almak istemiyorsam ne yapmalıyım? gibi soruların tüm cevaplarını şu aralar birçok öğrencimiz arıyor. Bizlerde bununla ilgili detaylı bilgilendirmeleri Yurtkur’a sorduk ve sizlere aktarmak istiyoruz.

Yurtkur Burs Çıktı Ne Yapmalıyım - Yurtkur Kredi Çıktı Ne Yapmalıyım?

Yurtkur Burs Çıktı Ne Yapmalıyım – Yurtkur Kredi Çıktı Ne Yapmalıyım?

Öncelikle burs ve kredi çıkan dostlarımıza hayırlı olsun. Umarım güle güle harcarsınız… Burs çıkan arkadaşlar; Önceleri Yurtkur’a ait olan bir sözleşme, Noter karşılığında imzalanıyor ve notere ortalama 30-50 TL aralığında ücret ödeniyordu. Ancak şimdi her şey internete döküldü ve daha iyi oldu. Şimdi ne yapılacak;

Bursun çıktığı, açıklandığı sayfada da detaylar yazdığı üzere turkiye.gov.tr adresinden gerekli başvurularınızı yapıyorsunuz. Turkiye.gov.tr adresine T.C. Kimlik No ve Şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Turkiye.gov.tr şifresini nereden temin edebilirsiniz? Bulunduğunuz ilçe, mahalle, semt ve hatta sokağa en yakın PTT şubesinden 1-2 TL karşılığında alabilirsiniz.

Turkiye.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra menülerden zaten KYK ya da Yurtkur seçenekleriyle neler yapılması gerektiğini göreceksiniz.

Kyk burs çıkan arkadaşlarımız olduğu gibi Kyk kredi çıkan arkadaşlarımız da var. Bu arkadaşlar da yine aynı şekilde Turkiye.gov.tr üzerinden gerekli sözleşmeyi okuyup “Kabul ediyorum” diyerek işaretleyip gönderdiklerinde kazandıkları krediye önümüzde ki ayın 7’sinde Ziraat Bankası hesaplarından ulaşabilecekler.

Kyk Kredi Çıktı, Almak İstemiyorum. Ne Yapmalıyım?

İşin gerçeğini sizler için Yurtkur’u aradık ve sorduk. Aldığımız cevap gerçekten basitti: Hiç bir şey. Kredi almak istemiyorsanız, Turkiye.gov.tr adresine girmenize gerek kalmayıp herhangi bir işlem de yapmayıp kredi almayabiliyorsunuz.

Eğer ki kredi almak için başvurduysanız ve sonrasında bir şekilde “kredi almak istemiyorum, vazgeçtim.” gibi bir düşünceyle karşı karşıya kaldıysanız da, Kredinizin açıklandığı sayfada 2 madde vardı, hatırlarsanız. 2. madde de bir şeyler yazıyordu. Buyrun hep birlikte hatırlayalım öncelikle:

kyk sonuçları sayfasında ki 2. madde

kyk sonuçları sayfasında ki 2. madde

Burada yazılanlar, “Kyk kredi almak istemiyorum” diyenler için değildir. Kredi başvurusu yapıp, başvuruyu daha sonrasında iptal ettirmek isteyenler içindir. Bu açıklama, Yurtkur çağrı merkezinden öğrenilerek sizlere belirtilmiştir. Herhangi bir yanıltma ya da hatalı bir mesaj değildir.

Sorularınızı bu başlık altından sorabilirsiniz. Eğer ki bilgimiz varsa cevaplar, bilgimiz yoksa Çağrı Merkezini arar ve sizlere detayları sunarız dostlar…

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın