Zafer Çağlayan kimdir?

Zafer Çağlayan, güncel olarak Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı idi. Ancak bugün sabah itibariyle Bakanlıktan istifa eden Zafer Çağlayan ile ilgili olarak sizlere Zafer Çağlayan kimdir? sorusuna cevap vermek istiyoruz.

Zafer Çağlayan kimdir?

Zafer Çağlayan kimdir?

10 Kasım 1957 yılında Muş’ta dünyaya gelmiş olan Zafer Çağlayan, kökeni Kürt olsa da ailesi ilk önceleri İzmit’e ardından da buradan Ankara’ya gelmiş, göç etmişler.

Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü 1980 yılında bitirmiştir. O yıllarda ‘Alüminyum Yapı Sistemleri’ sektöründe bulunmuştur.

Ardından Ankara Sanayi Odası başkan seçimlerinde, en genç sanayici olarak 30’lu yaşlarda Oda Meclis Üyeliğine alınmıştır. Yıl: 1987. 2 yıl sonrasında ASO Yönetim Kuruluna girmiş, 1991 yılında Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine seçilmiş kişidir, Zafer Çağlayan. Bununla beraber yıl 1995 olunca, Ankara Sanayi Odası seçimlerinde en genç ASO Başkanı olarak Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiş oluo, yaklaşık 12 yıldır (2007) bu başkanlığı devam ettirmiştir.

Başkanlığında boş durmayarak, Ankara sanayisine önemli katkılar da bulunmuş olup, ASO Bölgesi’nin oluşumunda büyük katkıları olmuştur.

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın